Y09601R00000J9L Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precisio RES 1 OHM 10W 5% RADIAL 1 Ohm ±5% 10W Through Hole Resistor Radial - 4 Leads Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil
Part Nnumber
Y09601R00000J9L
Description
RES 1 OHM 10W 5% RADIAL 1 Ohm ±5% 10W Through Hole Resistor Radial - 4 Leads Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil