Y0078100R000B9L Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precisio RES 100 OHM .3W .1% RADIAL 100 Ohm ±0.1% 0.3W Through Hole Resistor Radial Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil
Part Nnumber
Y0078100R000B9L
Description
RES 100 OHM .3W .1% RADIAL 100 Ohm ±0.1% 0.3W Through Hole Resistor Radial Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil
Producer
Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precisio
Basic price
Categories Resistors Through Hole Resistors Manufacturer Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Series VHP100 Packaging Bulk Part Status Active Resistance (Ohms) 100 Tolerance ±0.1% Power (Watts) 0.3W Composition Metal Foil Features Moisture Resistant, Non-Inductive Temperature Coefficient 0.0ppm/°C Operating Temperature -55°C ~ 125°C Package / Case Radial Supplier Device Package - Size / Dimension 0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm) Height - Seated (Max) 0.450" (11.43mm) Number of Terminations 2 Failure Rate -
Following Parts
Random Products
(keyword Y0078100R000B9L Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precisio RES 100 OHM .3W .1% RADIAL 100 Ohm ±0.1% 0.3W Through Hole Resistor Radial Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil)