Y09430R01000F9L Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precisio RES 0.01 OHM 10W 1% RADIAL 0.01 Ohm ±1% 10W Through Hole Resistor Radial - 4 Leads Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil
Part Nnumber
Y09430R01000F9L
Description
RES 0.01 OHM 10W 1% RADIAL 0.01 Ohm ±1% 10W Through Hole Resistor Radial - 4 Leads Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil
Producer
Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precisio
Basic price
Categories Resistors Through Hole Resistors Manufacturer Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Series VCS302 Packaging Bulk Part Status Active Resistance (Ohms) 0.01 Tolerance ±1% Power (Watts) 10W Composition Metal Foil Features Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive Temperature Coefficient ±10ppm/°C Operating Temperature - Package / Case Radial - 4 Leads Supplier Device Package - Size / Dimension 1.340" L x 0.210" W (34.04mm x 5.33mm) Height - Seated (Max) 1.024" (26.01mm) Number of Terminations 4 Failure Rate -
Following Parts
Random Products
(keyword Y09430R01000F9L Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precisio RES 0.01 OHM 10W 1% RADIAL 0.01 Ohm ±1% 10W Through Hole Resistor Radial - 4 Leads Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil)