Y14880R02000B9R Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precisio RES SMD 0.02 OHM 0.1% 2W 3637 0.02 Ohm ±0.1% 2W Chip Resistor 3637 Current Sense, Moisture Resistant Metal Foil
Part Nnumber
Y14880R02000B9R
Description
RES SMD 0.02 OHM 0.1% 2W 3637 0.02 Ohm ±0.1% 2W Chip Resistor 3637 Current Sense, Moisture Resistant Metal Foil